Tato infekce sice nebývá považována za příliš nebezpečnou, i tak ji ale není radno podcenit. Nepříjemným aspektem je, že jakmile se jednou objeví, má tendence se často vracet. Pokud navíc nedojde k řešení problému včas, může se z triviální potíže stát rizikové onemocnění, které, pokud přejde do ledvin, může člověka ohrozit i na životě.
Pokud nechcete riskovat, a rádi si ušetříte nepříjemnosti s nachlazením spojené, je nejlepším řešením jednoduše problému předejít. Níže najdete pět bodů, jejichž dodržováním snížíte riziko propuknutí nachlazení, a zároveň i zastavíte postup a zmírníte příznaky, pokud už začínáte pozorovat symptomy.
- Dostatečný pitný režima pravidelné vyprazdňování zabrání stagnaci moči v močovém měchýři. Právě tato nahromaděná tekutina je ideálním místem pro pomnožení bakterií, pokud se sem dostanou. Neusnadňujme jim to tedy, a choďme si odskočit častěji.
- Častým zdrojem infekce jsou u žen špatné hygienické návyky před pohlavním stykem, a ještě častěji po něm. Před plánovanou událostí si tedy dejte sprchu, a po ní si zaskočte na malou co nejdříve, ideálně v kombinaci s následným použitím bidetu.
- Důležitým faktorem je vhodné spodní prádlo. To by mělo být prodyšné a savé, aby na jeho povrchu nedocházelo ke stagnaci kapének, kde by mohlo probíhat bakteriální množení. Ideálním materiálem je bavlna.
- Problém nezřídka spouští podchlazení. Sníženou teplotou v daných tělesných partiích zde dojde k tomu, že imunitní buňky budou hůře pracovat. Potenciální hrozba se tedy do močových cest dostane mnohem snáze.
- Svůj podíl mívá i nevhodná kosmetika. Používání silně parfémovaných vložek a nevhodných gelů a mýdel je spojeno s častějším výskytem těchto zánětů. Mnohem lepší je tedy používat vložky neparfémované, a pečlivě je měnit, neboť i zde si mohou bakterie vytvořit útočiště.